Co čekat od správné účetní firmy?

//Co čekat od správné účetní firmy?

Jak poznat dobrou účetní firmu?

1) Účetní firma si řekne o všechny účetní doklady hned na začátku (přesně ví, co potřebuje)

2) Účetní firma má veřejně dostupný a známý software (Helios, Money S3, Pohoda), pokud tomu tak není, budete mít problém s přenosem dat k jiné firmě.

3) Zpracování dat na dálku, nemusíte chodit do účetní firmy a nosit tašky plné dokumentů.

4) Správná firma zvládne přestavbu a vylepšení Vašeho účetnictví. To v případě, že se stane to, že budete mít problémy se současnou firmou a budete chtít přejít ke konkurenci. Nová firma, pak musí obratem převzít doklady a navázat na Váš rozbitý a nedokončený účetní systém.

5) Reference z různých mediích na internetu. Dívejte se na reference, které má firma na různých místech po internetu. Nestačí např. vizitky firmy na seznamu, podívejte se i na Google či FB. To Vám napovím o spolehlivosti dané firmy.

6) Webové stránky firmy. Profesionální firma má většinou na webu spoustu užitečných věcí a vyhýbá se slovům a větám, nejlepší, nejlevnější. Reference od zákazníků na stránkách.

7) Konzultace s účetní firmou, ptejte se i na ty nejmenší detaily, abyste poznali profesionály. Benefitem firmy je to, že umí navhrnout zlepšení hned na první pohled a do budoucna.

8) Zkušenosti firmy s daným typem podnikání. Účetní firma by měla mít dobré a ideálně přímé zkušenosti s Vaším obrorem, ve kterém podnikáte.

9) Vstřícnost a komunikace. Není nic horšího než si najít firmu, která Vám nebude brát telefon nebo s Vámi jednat hrubě, když se jí budete často na něco ptát.

10)  S účetní firmou byste si měli rozumět, bude třeba s ní pravidelně komunikovat ohledně mnoha detailů Vašeho účetnictví. Budete potřebovat firmě volat a není nic horšího než to, že budou oni naštvaní, že je rušíte. Toto je dobré pomocí různých technik testovat už od začátku.

11) Zjistěte, jaké má firma kapacity, jestli dokáže růst s Vámi. Pokud se Vám např. zvýší obrat, tak se může stát, že Váš účetní nebude stíhat. Vyložte si v tomto karty hned na stůl.

12) Firma musí být pojištěna. Chybu může udělat každý, tak je dobré mít pojištění, pokud by Vás nesprávné účetnictví nějak poškodilo.

2024-03-11T09:17:41+02:00