Rozhodování mezi interní a externí účetní pro Vaší firmu

//Rozhodování mezi interní a externí účetní pro Vaší firmu

Interní nebo externí účetní pro Vaši firmu?

Interní zpracování mezd znamená, že budete mít ve firmě vlastn účetní, kterou najmete, aby se staralo o Vaší mzdovou agendu. Toto se však zřejmě vyplatí tehdy, když jste schopni pokrýt náklady na takové účetní oddělení až při větším objemu práce. Do té doby bude zřejmě správnější volbou externí učetní, nebo-li outsourcing účetnictví.

Některé výhody externí a interní účetní

Rozdíl je především v komunikaci, rychlosti v reakci na požadavky. Interní, firemní účetní je stále ve firmě a můžete s ní dle libosti provádět neustálé konzultace o problémech. Vždy na Vás bude mít čas. Nemusíte se obávat, jestli Vám externí účetní zvedne telefon nebo si zrovna v záplavě jiných firem na Vás udělá čas. Nemusíte dokumenty nikam nosit, vše řešíte pár kroků od Vaší kanceláře. Stejně také máte potřebné dokumenty uloženy zde. I za dnešních předpokladů, kdy je účetní dosažitelná v online podobě téměř ihned, tak je její přítomnost pro firmu z velkým počtem zaměstnanců je téměř nenahraditelná.

Uchování a ochrana účetních dat.

Další otázka je, kdo lépe ochrání citlivá firemní data. Vaše účetní data jsou nadmíru citlivé údaje. Mohou být snadno zneužitelné konkurencí. Externí účetní podepisuje dohodu o mlčenlivosti. A pokud je účetní profesionál měl by maximálně dbát na svoje dobré reference. Interní účetní může budit dojem, že je k dispozici jen Vám a z Vašimi daty se nic nestane, ale opak může být pravdou. Přehnaná důvěra např. v člověka, který pracuje s Vašimi daty může způsobit někdy nepříjemnosti. Pokud vybíráte externí účetní měly by být rozhodující online reference. Při výběru interní účetní zas je dobré prověřit internet a zkontrolovat, zda-li např. tato osoba nezveřejňuje někde příliš mnoho citlivých dat.

2024-03-11T09:02:56+02:00